Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği

Dış cephe temizliği son derece önemlidir.Binaların çoğu zaman hava koşulları ile kirlenmesi sonucunda dış cephe zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle büyük ve cam olan binaların dış cepheleri kirlendiği zaman çok kötü görünümler ortaya çıkabiliyor. Bu da hiç hoş bir durum olmamakla birlikte iş yeri ve mülk sahipleri de zamanla bundan rahatsızlık duyabiliyor. Bu sebeple belirli bir süre zarfı içerisinde aralıklarla dış cephelerde temizlik yapılması binaların hava koşullarından etkilenmesi sonucunda dışardan da hoş gözükecektir.  Temizlik yapılan binalar adeta yeni yapılmış gibi görünerek dışardan da dikkatleri üzerine çekecektir. Dış cephe temizliğinin önemi ne kadarsa, dış cephede yapılan temizliğin güvenliği de son derece büyük önem taşımaktadır. Dış cephelerin temizliği yaptırılırken güvenlik açısından bir değil bin kez önlem alınmalı ve kontrollü bir biçimde profesyonel temizlik şirketleri ile anlaşılmalıdır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?


Dış cephe temizliği nasıl yapılır?Sorusuna gelecek olursak bu dikkat gerektiren bir konudur. Öncelikli olarak temizlik yapılmadan önce binanın yapı malzemesinin dikkate alınması son derece büyük bir önem taşımaktadır. Binanın yüksekliği açısından gerekli önlemler alınmalı ve sonrasında temizlik başlamalıdır. Özellikle çok yüksek katlı binalarda, gökdelenlerde vinç yardımı ile temizlik görevlerini halatla bağlayarak yukarı çıkartırlar ve bu şekilde bir ekip ile temizlik yapılır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer yöntem ise temizliğe başlanmadan önce temizlik yöntemi öncelikli olarak binanın dış cephesinde denenir. Dış cephelerin temizliği sadece cam olan binalar için geçerli değildir. Bu binaların yanı sıra paslanmaz özelliğe sahip olan PVC, alüminyum, mozaik,mermer ya da granit gibi malzemeye sahip dış cepheler de temizlik gerektiren yapı malzemeleri arasında bulunmaktadır.

Dış Cephe Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?


Dış cephe temizliği yapılırken dikkat edilmesi gerekenler vardır.Bu sayede binanın dış cephesi sorunsuz ve en temiz şekilde temizlenmiş olur. Temizliği yapılan bölgelerin kurulama işlemi de yapılır ve temizlik tamamlanır. Kurulama işlemi son derece büyük bir önem taşır. Dış cepheler havanın değişimiyle çok toz toplar ve çabuk kirlenirler. Buna engel olmak amacıyla malzeme seçimlerini yaparken doğru seçimler yapılması son derece önemlidir. Kirlenmeyi erteleyen ve uzun süre canlılık sağlayan ürünlerin seçimi çok doğru olacaktır. Böylelikle senede bir veya iki kere bu işlemin uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Dış Cephe Temizleme Yöntemleri


Dış cephe temizleme yöntemleritercihe göre yapılmaktadır. Sabunlama ve tazyikli suyla temizleme ve silme yöntemi olarak uygulanma işlemi yapılmaktadır. Bu da seçimi tamamen bina sahibine bırakır. Dış cephe temizliğinde önemli olan iyi bir ekibe sahip olmaktır. Bu ekip son derece profesyonel olmalı ve yaptığı temizlikle, güvenlikle bu işi göstermeli. Temizlik işlemleri nerede yapılırsa yapılsın son derece ustalık gerektiren bir iş olarak bilinmektedir. Hangi solüsyonların kullanılacağı, bu solüsyonların nerelerde kullanılacağı ve ne kadar miktarlarda kullanılacağı büyük bir önem arz eder. Temizlik işi titizlik ve özen ister. Dış cephe temizlik firmaları hemen hemen her detaya gereken önemi verir ve özellikle binaların dış kısımlarını daha yüksek standartlar şeklinde temizlerler. Bu alanda hizmet veren kişilerin sertifikalı kişiler olduklarını da aklınızdan çıkarmamanız son derece önemli bir detaydır. Dış cephe firmalarının temizliklerinin öncesinde ekiple beraber konuşulması gereken konuları vardır.

Dış Cephe Temizliğinde Kurumsal Önlemler

Dış cephe temizliğinde kurumsal önlemler son derece büyük önem taşır.Firmaları birbirinden farklı önlemler almakta ve bu önlemler aracılığı ile riskleri en aza indirmek hatta tamamen ortadan kaldırmak durumundadır diyebiliriz.Bu önlemlerin arasında en önemlileri, çalışanların SSK’ lı olması, ekipmanların eksiksiz ve bakımlı olması, temizlik sırasında yeterli personelin var olması olarak bilinmektedir. Çalışan kişilerin her türlü tedbiri alması iş kıyafetlerini ve ayakkabılarını giymesi de son derece önemlidir. Dış cephelerin temizliğinde kurumsal firmalar gerekli özeni göstermediği takdirde ortaya çok iyi sonuçlar çıkmasını da beklemesinler. Hem çalışanlar hem de binada bulunan kişiler çevrede büyük zarar görebilmeleri olağandır. Bu sebeple her türlü dış cephe temizliklerinde firma kurumsallığı çok büyük önem taşır.

Dış Cephe Temizliğinde Profesyonellik


Dış cephe temizliğinde profesyonellik son derece önemli bir konudur. Bir firma profesyonelliğini yapmış olduğu işlerle ortaya koymaktadır. Firmaların temizlik işlemleri çalışanlarına özel sigortalarının yapılmaması ve gerekli hassasiyetin gösterilmemesi, ekipmanların eksik olması durumunda çalışanların hayatını büyük ölçüde riske sokar. Bu durumda profesyonelliğe sığmayan bir durum olarak bilinir. Profesyonel firmalar bina boyutuna göre çalışmazlar. Belirledikleri ekipler ile birlikte birden fazla kişi şeklinde çalışarak bulundukları her ortamda birlik halinde iş yapılmaktadır. Bu da onların ne kadar profesyonel olduğunun göstergesidir. Çalışanlar birlik haldeyken kendilerini güvende hissederek daha da büyük bir titizlikle çalışmaktadırlar. Birden fazla kişi ile temizlik işlemleri daha da kolay bir biçimde halledilir. Bu da zaman açısından çok daha kısa sürmektedir. Profesyonellik en baştan en sona kadar, detaylı bir biçimde düşünülmeyi gerektirir. Bu sebeple dış cephe temizliklerinde, düzenli çalışan ve işini en iyi şekilde tamamlayan kişileri seçin.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları


Dış cephe temizlik fiyatları müşteriler bakımından her zaman ulaşılabilir rakamlar sunmaktadır. Çok fazla fiyat verilmediği için iki ayda veya üç ayda bir bu hizmeti kolayca alabilme imkânına sahipsiniz. Bu da dış cephe temizliği açısından son derece iyi bir çözüm olmaktadır. Temizlik işlemleri kısa süre içerisinde bitiyor ve binadaki rutin yaşamın önüne geçilmemiş olunuyor. Binaların dış cephe temizliklerinde her zaman kurumsal ve profesyonel bir destek almaya ihtiyaç vardır. Binaların dış cepheleri iç kısımlar gibi kirlenebilir ve tozlanabilir. Bu kirlenmenin ardından bina sahipleri binanın görünümünün değişmesi açısından ve binanın ömrünü uzatmak açısından temizlik şirketlerine başvurmaktadırlar. Bizler sizlere en iyi hizmeti verebilmek için her daim buradayız. Dış cephelerin temizliği iç kısımların temizliği gibi büyük bir önem taşımaktadır. Sürekli olarak hava değişimine maruz kalan ve tozdan rengi değişen binalar, hem şehrin son derece kötü görünmesine neden olur hem de binada yaşayan çalışanlar için olumsuz bir hal alır. Dış cephelerin daha temiz ve düzenli görünmesi ve şehirlerin modernliği açısından ciddi bir önem taşımaktadır. Bununla birlikte yeni nesil binalar da temizlik hizmetlerinden yararlanarak ne kadar da olumlu bir sonuç alacaklarını görmelidirler. Dış cephelerin bakımının önemi her açıdan son derece önemlidir.

Dış Cephe Temizliği Önemi


Dış cephe temizliği önemi
 yaşam alanlarında ve binaların hava değişimlerinden dolayı olan kirliliğinden dolayı çoğu zamanlarda temizlik gerektirmektedir. Özellikle plaza ve iş hanı gibi yerlerde, dış yüzeyleri cam olan kısımların temizliği çok daha büyük bir önem taşımaktadır. Cam yüzeylerde meydana gelen mikrop ve bakteriler insanların dışarıyı seyretmesine bile engel olabilir. Dış cephe temizliği burada yaşayan ve çalışan insanların sağlığı, psikolojisi ve enerjisi açısından önemli olduğu gibi dışarıdan binaya bakan insanlar için de son derece önemlidir. Bu nedenle düzenli aralıklarla alanında yetkili uzman firmalardan temizlik konusunda yardım almak gerekir.

Yazar hakkında

Admin administrator

Bir cevap yazın